blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Víno roku Veselý Bočky 2011

22. prosince 2013 v 19:16 | Baarel |  Vína
Víno roku Veselý Bočky 2011
Na twitteru pípnul Ondra Kopička ‏@winepunk "Naježíškoval jsem si dva kartony Veselých Bočků 2011. Pro mě osobně letos nejlepší #vinoroku."
Nedalo mi to a zašátral jsem ve sklepě a vytáhl zmiňovaný poklad. Otevřu, nechám ho chvíli nadechnout a zkoumám. Bohužel rýmička tlumí moje vjemy, přesto možná cítím selské višně, trochu zakouřené. V chuti trpčejší višně, ale vcelku harmonické, s dlouhou dochutí až pikantnějším vjemem. Jistě se za pár let ještě vyhladí. Můj problém s rýmičkou je jen důsledek, že už přes rok nedržím očistné půsty, a to ani ty páteční. Pomalu se dostávám do pasti jedů. Vím to, ale prozatím pohodlnost vítězí.
Zpátky k vínu. Autorem tohoto vinařského díla je vinař Richard Stávek ze skupiny vinařů Autentistů. Někde jsem četl, že je ze všech autentistů nejvíc autentický. O tom se můžete přesvědčit na jeho blogu http://www.stawek.cz/.
P.S. Pokud někoho zajímá, co je to za odrůdu, tak vězte, že je to cuvée (mix odrůd). Pokud ještě někoho zajímá z jakých odrůd, tak si vemte pořádnou lupu, možná se vám podaří najít zkratky použitých odrůd a přečíst je. Já je nepřečtu. Ale záleží na tom? Nedává nám autor tímto vzkaz? Že důležité je dílo.

Víno zakoupeno v Vinotéka 83 - Poctivá vína ve Voticích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 richie richie | E-mail | 24. prosince 2013 v 22:45 | Reagovat

Ondra měl nejpíše na mysli oranžové, tady je řeč o červeném cuvée

2 Baarel Baarel | 26. prosince 2013 v 19:21 | Reagovat

Jo jo, už mi to psal, ale aspoň jsem se zamyslel nad červeným. Přště dám oranžové ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama