blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Ryzlinko rýnský duel

26. února 2013 v 22:11 | Baarel |  Vína
Ryzlinko rýnský duel
09 verzus 07
Bylo nebylo, jednou se mi dostal do ruky Valihrachův Ryzlink rýnský 07, kouknu, přivoním, poválím a ochutnám. Co to ? Tenhle Ryzlink znám! Jasně, hned mi vystanul na mysli R. r od Abrleho. No mám ho přece jenom "napitej". Dám koštnout i zbytku rodiny a stejný názor! Tak šup do sklepa pro něj.
Takže porovnání může začít. Cena Abrle 175,- ,Valihrad 246,-, docela rozdíl. Každé víno koupeno jinde, takže se do rozdílu promítají náklady prodejce, které můžou být diametrálně rozličné. Na první estetický dojem vyhrává Valihrach - jeho etiketa je prostě krásná. Barva vín, řekl bych. že je identická, ovocná vůně (broskve) téměř taky, ale zde, vedle sebe, je mladší Abrleho R.r. přeci jenom výraznější. To samé se nechá říct o chuti a i dochuť má mladší víno delší. Řekl bych, že Valihrachův R.r už trochen medovatí. Přesto nejsou rozdíly tak markantí. Hlavní, co je důležité, že ani starší Valihrachův R.r., ani mladší Abrleho nemá stopy "oderu Novodůru" častý u starších R.r.. Obě vína jsou taková jak já si představuji R.r. - ovocná vůně, ovocná chuť (jako by sladká) s výraznou kyselinkou, prostě R.r. harmonie ;).
Verdikt: Krásná vína! Páni vinaři, bylo mi potěšením si mlaskat na vašich vínech. Apropó copak uvádějí vinaři o svých vínech na "svejch" webech.
Abrle - klasická evropská odrůda, která byla zařazena do sortimentu s dlouhodobějším výhledem na její využití. Pro naše podmínky je pěstována na podnoži SO 4. Vysoce kvalitní odrůda s typickou vůní a harmonickými kyselinami.
info z láhve: zemské suché víno, alkohol 13,5 %, kyseliny 8,3g/l, cukernatost 22,7 stupňů
Valihrach - neuvádí nic
info z láhve: suché víno s přívlastkem, alkohol 13 %
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama