blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Krásná hora

3. února 2013 v 21:02 | Baarel |  Vína
Krásná hora, Černá hora, Zelená hora, Svatá hora, Kutná hora, Zkrocená hora, prostě sámá hora a nebo samá voda?

krásná hora

Díky novým mediím všichni znají, ale málokdo ochutnal. Já měl tu čest. Po tupém zírání na to, co si masy zvolily za prezidenta, přichází něco přijemnějšího, a to vychutnávka jednoho tradičního nápoje. Vybírám klasiku Rýnský ryzlink 2011. Ale ale, co to je? Tradiční produkt, tradiční láhev (sklo), ale etiketa ve stylu "redbullu", to navozuje pocit, že vevnitř je něco na způsob vinného redbullu, a zátka jak od frisca nepotěší. Ale né, barva, vůně a chuť - je to ryzlink. Prostě jednoduše provedení jen symbolizuje, že vinařství je bez tradice. Barva vína - něco mezi lipovým květem a žlutým melounem. Po žuchnutí vína do skleničky je cítit velmi krátká vůně meruňky, pak citron, možná i ananas. Ke zkoumání víno prostor poskytuje. Řekl bych, že tam cítím i med a hrozinky. Holt moje fantazie při čuchání bují! Chuti dominuje kyselinka, ale první dojem byl sladký, až mě to zarazilo. Skoro jak u muškátu od Abrleho - tam muži říkají sladké a ženy kyselé, ale já vím, že vyváženost dělá kouzlo tohoto muškátu a navíc ho podtrhuje voňavý koncert. Tady u ryzlinku musíte vůně více hledat, ale moje milovaná kyselinka dominuje! Když porovnám s ryzlinkem od Vondráka (http://baarel.blog.cz/1212/stedrovecerni-ryzlink), tak Vondrákův je bohatší a takový věrohodnější, i ty etikety pana Vondráka více korespondují s klasickým nápojem zvaným víno. Aby bylo jasno, nezatracuji ryzlink z Krásné hory, ačkoli má zátku z "frisca", určitě bude zrát a vyvine se. Teď je to hezké "pitné" víno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evas Evas | E-mail | Web | 4. února 2013 v 9:07 | Reagovat

Tenhle RR je takové lehčí, kratší, jednodušší "základní" bílé, řekla bych. Šroubovací uzávěr jeho charakteru přesně odpovídá. Myslím, že kdyby v KH předpokládali, že má víno nějak zrát a vyvíjet se, dali by ho pod korek. Tohle je podle mě spíš víno na rychlejší spotřebu začerstva :)

2 baarel baarel | Web | 4. února 2013 v 19:03 | Reagovat

Jojo je to jak píšeš, zrání je jen zbožné přání po trochu té vůni aby to nebyla taková pátrací akce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama