blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Zimní večer a Cabernet Morávia

20. ledna 2013 v 19:00 | Baarel |  Vína
Zimní večer a Cabernet Morávia 2009
Zahrada pod sněhem a večerní světlo u jezírka, které pod sněhem jen tušíte.
Čas na čaj. Čaj vynechám a dám vínko. Jaké? No, od svého oblíbeného biovinaře (Abrle), přece si nebudu zanášet tělo nějakou chemií ;). Volím Karla, ale teď volím Cabernet Morávia 2009. Etiketa uvádá alkohol 12 procent, kyselinka 6,8g/l. Barva tmavě granátová s jiskrou. Vůně, ta mě baví - ostružiny, černý rybíz, višně, místy velmi jemně tabák. Prostě celou láhev máte o počucháníčko postaráno. Suché s hladkou kyselinkou (na můj vkus ještě přece jenom trošku výraznější) s jemními tříslovinami (mohly být výraznější), tělo střední, dochuť dlouhá. Vyloženě mi říká, jdi do ledničky pro sýr! Musím si koupit ještě další láhev a uložit ji do sklepa, protož víno bude příští rok ještě lepší! Mě, jako čuchače, velmi zaujalo a potěšilo konzertem vůní. Těším se za rok, kam se nám vínko posune.
Vše foceno auvejem G300 a na něj to byly moc těžké podmínky, to jasně ukazuje, že pro kvalitní foto se bez zrcadlovky neobejdete ! Holt pokrok ještě v plenkách :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama