blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Leden 2013

Zimní večer a Cabernet Morávia

20. ledna 2013 v 19:00 | Baarel |  Vína
Zimní večer a Cabernet Morávia 2009
Zahrada pod sněhem a večerní světlo u jezírka, které pod sněhem jen tušíte.
Čas na čaj. Čaj vynechám a dám vínko. Jaké? No, od svého oblíbeného biovinaře (Abrle), přece si nebudu zanášet tělo nějakou chemií ;). Volím Karla, ale teď volím Cabernet Morávia 2009. Etiketa uvádá alkohol 12 procent, kyselinka 6,8g/l. Barva tmavě granátová s jiskrou. Vůně, ta mě baví - ostružiny, černý rybíz, višně, místy velmi jemně tabák. Prostě celou láhev máte o počucháníčko postaráno. Suché s hladkou kyselinkou (na můj vkus ještě přece jenom trošku výraznější) s jemními tříslovinami (mohly být výraznější), tělo střední, dochuť dlouhá. Vyloženě mi říká, jdi do ledničky pro sýr! Musím si koupit ještě další láhev a uložit ji do sklepa, protož víno bude příští rok ještě lepší! Mě, jako čuchače, velmi zaujalo a potěšilo konzertem vůní. Těším se za rok, kam se nám vínko posune.
Vše foceno auvejem G300 a na něj to byly moc těžké podmínky, to jasně ukazuje, že pro kvalitní foto se bez zrcadlovky neobejdete ! Holt pokrok ještě v plenkách :D.

Na co zapomínáme !

13. ledna 2013 v 10:19 | Baarel |  Politika
Na co zapomínáme aneb trochu nedávné historie.
Vládneme, nerušit. Následky opoziční smlouvy provázejí naši zemi dodnes. Korupční skandály, mafiánské vraždy, útoky na novináře, podivné nákupy stíhaček - jen náhoda nebo přímý důsledek zákulisních politických dohod? Nová fakta a souvislosti o jedné z nejčerstvějších kapitol naší porevoluční historie v dokumentu Erika Taberyho a Tomáše Kudrny


Farma Blaník

6. ledna 2013 v 20:45 | Baarel |  Doporučuji
Táto, kam nás v sobotu vyvezeš? Přemejšlím, a v tu mě to osvítí. "Farma Blaník" volám nadšeně (boděť né, celý týden jsem masírován českým rozhlasem, jak je to tam úžasný, a teď se mi to šiklo). Cesty z Prahy jsou dvě jedna po dálnici D1 a pak odbočit na Vlašim (rychlá nuda) a nebo dobrodružná Benešov > Jankov > Bedřichovice > Ostrov (naše ledová cesta, začátek prosince 2012). Po příjezdu na místo vás čeká konec světa v srdci Evropy (půjčený název dokumentu od Olgy Sommerové). Venkov! Usedlost krásně rekonstruovaně přebudovaná na farmu s hotelovým ubytováním a ukázkami farmního života krávy, koně, ovce, kozy, krocani, slepice a i králíci pěkně dupou v králíkárnách. Celkově hezký areál. Investované milióny přinášejí měšťákům romantický idealistický náhled na venkov, nač je stresovat negativní stránkou venkova, jde přeci o relax! K tomu slouží i útulná restaurace s dobrou kuchyní. Dal jsem si dančí na šípkové omáčce s perníkovými knedlíky (slaďák, ale vynikající). Návštěvu farmy jsme ukončili prohlídkou trhu, který tam zrovna probíhal, a samozřejmě nákupem vystavovaných produktů. Razím heslo: lépe nechat vydělat konkrétní lidi než nějaký anonymní supermarket.
Verdikt: rozhodně stojí za tu cestu a nezapomeňte vzít ratolesti.