blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Muškát Moravský

8. prosince 2012 v 20:46 | Baarel |  Vína
"Nepij to, když je to tak zdravý!" pravil lékař, když jsem ho potkal s plným košíkem vín. Holt lekaři umí vylekat. Ale já ho stejnak piji pro chuťový požitek, je to přeci jenom alkohol a na něm nic zdravého nenacházím. Možná jsem moc výbíravý a najít víno, které mě osloví je těžké. Odrazují mě vína s chemickými pachutěmi jako je dehet, benzín aj. a také nemusím pachutě starého dřeva, plísní apod. Vím, že sommeliéři vína s takovými pachutěmi často označují jako výborná (viz ozn. vína), ale já nejsem znalec, nýbrž vinařský laik, tak si můžu vína vychutnávat po svém. Dlouhá léta jsem se odrůdě Moravský muškát vyhýbal, asi jsem měl zažitý nějaký špatný dojem z minulosti ani nevím. Ale náhoda chtěla, že jsem jím byl jednou obdarován, tak trochu s nechutí jsem ho začal "studovat" a nestačil jsem se divit. To víno mě hned chytilo u srdce - ta příroda, svěžest, chuť a pitelnost. Nevím jestli ta čistá přírodní vůně není důsledkem, že víno je v bio kvalitě, tak není mršeno chemií. Muškát je holt akorát vyvážen pro můj jazýček. Jedna zajímavost, když jsem dával víno ochutnávat přátelům, chutnalo více mužům než ženám. A ještě jedna - Biovíno od Abrlů zachutnalo i britskému následníku trůnu princi Charlesovi, který si biovíno objednal na oslavu svých narozenin, což je pro českého pěstitele zcela výjimečné a nevšední ocenění.
Malý test opilosti. Kolik vidíte rohů u berana na fotce?
Kdo vidí víc než dva má už vypito! Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 22. prosince 2012 v 19:44 | Reagovat

Ad: je to přeci jenom alkohol a na něm nic zdravého nenacházím - chyba, lékařské výzkumy dokazují opak. MUDr. Šamánek se tomu věnuje dlouhodobě, měl jsem to tady: http://vins.blog.cz/0711/nekolik-dobrych-zprav a teď je na světě i knížka : http://www.ovine.cz/web/structure/publikace-o-vine-30.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_4544 :o))) Učit se, učit se, učit se!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama