blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Prosinec 2012

Víno pod stromečkem

30. prosince 2012 v 17:12 | Baarel |  Vína
Jak jsem psal minule, čekal mě pod stromkem pozdrav z Francie a to La Grangeliere Vacqueyras 2010 z vinařství:Pierre Amadieu.
Je to směs Grenache a Syrah, po pár dnech jsem se v rozčilení rozhodl že dám košt. První dojem - pěkná barva s nafialovým okrajem. Viskozita - "nožičky". Vůně ovocitá (třešně možná i maliny), chuť sladko suchá, marmeládová, elegantní. Nejdete v něm i stopy pepře. Víno je bez chyb, ale pro mou českou omlácenou duši moc elegantní a sladké. Mám rád naturálnější vína. ale přesto děkuji ti ježíšku. A kde je vlastně to rozčilení? Nějak jsem ho v tom koštu a mudrcováním nad vínem rozpustil a i víno začalo mít "koule", takže ještě jednou děkuji ti ježíšku!
P.S kdybych byl v jiném psychickém rozpoložení, napsal bych asi trochen něco jinačího ;)

Les na vánoce 2012

27. prosince 2012 v 21:11 | Baarel |  Obrázky a ....
Dost bylo obžerství, hurá do lesa. Les nezklamal a zase se předvedl jako dokonalý dyzajnér a ten cit pro barvy!
vše foceno mobilem "jauvaj" Usmívající se

Štědrovečerní ryzlink

25. prosince 2012 v 0:21 | Baarel |  Vína
Člámek na blogu http://vins.blog.cz/1212/2010-erdener-treppchen-riesling-spatlese-halbtrocken-weingut-karl-erbes mně navodil chuť na Ryzlink rýnský. tak jsem na Štědrý večer zalovil v zásobách a vyndal Liběchovský ryzlink od Vondráka. Etiketa je klasická, taková co podle mě patří k vínu, vinař není "okokukaný", tak o to větší chuť ovínět se. A hurá do toho. Barva jemně citronová, viskozita - "nožičky", vůně tropické ovoce, spíše ananas, na jazyku se mění v marmeládu a v kontrastu k tomu pěkně vyvážená kyselinka. Vše úžasné! A co považuji při vychutnávání vína za důležité je i očekávání a psychycké rozpoložení, to vše mi sedlo a tak zase vínko, které mě oslovilo.
P.S pod stromečkem mě čekal pozdrav z francie ;)

Symbol číslo 269

22. prosince 2012 v 20:18 | Baarel |  Politika
Symbol číslo 269. Symbol čeho? Symbol života hospodářských zvířat! Nakoukli jste někdy do nějakého velkochovu či na "zpracování těchto živých tvorů:" na regálový produkt ?
Na počátku vzniku tohoto symbolu bylo soucitné video tří izraelských mužů symbolizující utrpení těchto živých tvorů.
To vyvolalo celosvětou akci, která připomíná tento čin a stalo se symbolem většinového vztahu člověka k hospodářským zvířatům. Den této akce byl 18.12. a probíhal i v našem hlavním městečku. Video k této akci je zde.
Nejsem vegan, ale produkce a zpracování těchto živých tvorů na regálový produkt je skutečně nedůstojná člověka 21. století. Východisko vidím uvědomněním každého z nás a postupným omezováním spotřeby těchto drastických produktů. Proto výzývám začněme hned a omezte jejich spotřebu - spotřebu produktů utrpení. A konečně pošleme tuto průmyslovou nadprodukci na smetiště lidských dějin.

Hobit - smrt zvířat pro zisk ?

16. prosince 2012 v 20:40 | Baarel |  Kultura
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hobit - smrt zvířat pro zisk?
Během natáčení zemřelo podle CNN třiadvacet zvířat od koz, slepic a koní až po jednu ovci.
Tento mini příspěvek jsem dal do kultury, ale je to na pováženou, spíše by patřil do rubriky průmysl, a to průmysl zábavní. Přináší tento film nějaké poselství ? Nebo přináší hlavně zisky? Proč muselo zemřít tolik zvířat v době digitální? Není zabíjení levnější než práce digitálních kouzelníků? Každý jistě najde ještě mnoho dalších otázek. Je na každém, jaký má žebříček hodnot a na kterou stranu "barikády" se přidá. Já za sebe říkám ne, za tu cenu to fakt nemusím vidět.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Muškát Moravský

8. prosince 2012 v 20:46 | Baarel |  Vína
"Nepij to, když je to tak zdravý!" pravil lékař, když jsem ho potkal s plným košíkem vín. Holt lekaři umí vylekat. Ale já ho stejnak piji pro chuťový požitek, je to přeci jenom alkohol a na něm nic zdravého nenacházím. Možná jsem moc výbíravý a najít víno, které mě osloví je těžké. Odrazují mě vína s chemickými pachutěmi jako je dehet, benzín aj. a také nemusím pachutě starého dřeva, plísní apod. Vím, že sommeliéři vína s takovými pachutěmi často označují jako výborná (viz ozn. vína), ale já nejsem znalec, nýbrž vinařský laik, tak si můžu vína vychutnávat po svém. Dlouhá léta jsem se odrůdě Moravský muškát vyhýbal, asi jsem měl zažitý nějaký špatný dojem z minulosti ani nevím. Ale náhoda chtěla, že jsem jím byl jednou obdarován, tak trochu s nechutí jsem ho začal "studovat" a nestačil jsem se divit. To víno mě hned chytilo u srdce - ta příroda, svěžest, chuť a pitelnost. Nevím jestli ta čistá přírodní vůně není důsledkem, že víno je v bio kvalitě, tak není mršeno chemií. Muškát je holt akorát vyvážen pro můj jazýček. Jedna zajímavost, když jsem dával víno ochutnávat přátelům, chutnalo více mužům než ženám. A ještě jedna - Biovíno od Abrlů zachutnalo i britskému následníku trůnu princi Charlesovi, který si biovíno objednal na oslavu svých narozenin, což je pro českého pěstitele zcela výjimečné a nevšední ocenění.
Malý test opilosti. Kolik vidíte rohů u berana na fotce?
Kdo vidí víc než dva má už vypito! Usmívající se

Curiosity našlo život a nebo kostru člověka?

2. prosince 2012 v 19:45 | Baarel |  Zajímavosti
Curiosity našlo život a nebo kostru člověka?
"Máme údaje zralé k zápisu do dějepisů, vypadá to zatraceně dobře," řekl Grotzinger. Když teda dějepis, tak teda našli kostru či jinou stopu naších předků na Marsu? Nebo tam našli "jen" život? Laický pohled říká, že život tam určitě je, to dokazují extremofilní organismy objevené na zemi, nejzajímavější je zajisté bakterie Deinococcus radiodurans, která byla objevena i v reaktorech jaderných elektráren!
Jó my laici jsme hned se vším hotovi a je nám vše hned jasné. Jen to, kde končí vesmír to nějak nejde rozlousknot ani nám laikům.
S vyplazeným jazykem
obrázek výtvarně ztvárněn z fotografie z http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/index.html
 

Adrenalin

1. prosince 2012 v 23:05 | Baarel |  Zajímavosti
Adrenalin současnosti - cestování po českých komunikacích, zvláště pak za vhodných podmínek (sněžení a jiné).
a neb Adrenalin pro každého