blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Červen 2012

Pohled ze dna

9. června 2012 v 16:16 | Baarel |  Politika
Pohled ze dna
Aneb jak to vidím já bezvýznamný neinformovaný. Z mé jednoduché selské logiky vyplývá, že výrobou konkurovat můžeme pouze za srovnatelných podmínek jako má konkurence. A pokud má konkurence jiné vstupní podmínky (viz. čína) levná práce, suroviny, energie, žádná ekologie, byrokracie, a jiné, není to konkurence, ale "podvod". Jak je se tomu můžeme bránit? Máme dvě cesty, srovnat podmínky a to bychom nechtěli a pak zbývá nedovolit(nebo omezit) dovoz z těchto zemí. Z toho mají všichni strach, namítají,že obchody budou prázdné. Ale má cenu mít obchody plné a být nesoběstační a závisláci, já říkám to nemá smysl. Soběstačnost nás udělá odolné krizi, dodá svobody a navíc zavede smysluplnou zaměstnanost a hrdost z vykonávané práce.
A co dluhy? Evropské finačnictví je zadlužené, ale komu je zadlužené? Co je to za dluh, když peníze jsou jen potištěné papírky či jen čísla, která nejsou kryta žádnou hodnotou? Není čas zrušit současný stav finančnictví, zavést jiný, na skutečných hodnotách založený,systém?
Škrty budou příčinou dlouhodobé ekonomické krize i rozkladu států!
Možná, co tady píši, vy vidíte jako čistý Blablaimus, tak sory

Mince stříbrné. z nichž bylo jaksi stříbro vytunelováno: Mince to byly zemské, určené pro "obyčejné", panstvo mělo své hodnotné Zamračený

Trochu vláhy a ....

5. června 2012 v 20:05 | Baarel |  Zahrada
Trocha vláhy ředkvičkám a výsledek jsem fakt nečekal Překvapený


Květy zahradní

2. června 2012 v 19:08 | Baarel |  Zahrada
Květy zahradní.
Spočine-li mé "oko" na květech zahradních, vždy mě napadají slova "mír všem", a to rozhodně nejsem žádný mírový aktivista, to je jen síla květů!