blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Židovské brambory

17. května 2012 v 23:05 | Baarel |  Zahrada
Židovské brambory - topinambur hlíznatý.
Dnes k nám dorazila velká izraelská delegace v čele s Benjamin Netanjahu a jeho sedm ministrů. Následovat bude návštěva vědců (držitelů Nobelovy ceny).
Pro zajímavost Československo už za svého prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka bylo jednou z prvních zemí, které uznaly židovskou národnost. A druhá zajímavost poválečné Československo nově vzniklému státu navzdory embargu dodávalo zbraně. Na ty dodnes Izraelci vzpomínají. Lepší den pro sadbu asi těžko najdu. Když izralci dali světu tolik "mozků", tak na těch jejich bramborách něco musí být. To byl taky jeden z důvodů, proč do nich jít.
O co jde ? Je pro to mnoho názvů - židovské brambory, jeruzalémské artyčonky, slunečnice hlíznatá. Konzumace této rostliny pomáhá chránit játra a ledviny a navíc má detoxikační a antistresové účinky, pro pijáky dost důležitá rostlinka. Tak hurá s nimi do země.

Doufám že vás budu moc informovat o bahaté úrodě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 28. června 2012 v 18:49 | Reagovat

Miluju je!! Úplně nejvíc za syrova, moc mi chutnají :))). A zapomněl jsi připomenout, že se hoděj i pro diabetiky, neb obsahují inulin, který snižuje cukr v krvi :). Já znám červené a bílé hlízy, akorát se musí počítat s tím, že narostou HOOODNĚ vysoko :). Škoda, že to lidi u nás tak nějak neuměj a pěstujou je jen pro králíky, jeden známý jich vždycky pro mne pár odebere králíkům od hubiček :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama