blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Květen 2012

Pálava II

23. května 2012 v 21:21 | Baarel |  Obrázky a ....
Pálava II
Tak podruhé v "Pavlovienu"! Víkend plný emocí, hokejově finálovými, završenými česko - slovenskou bitkou, bitkou hospodskou. Aspoň synek viděl, jak to vypadá, když se bijou velký "klucí". Jinak krásný víkend provoněný vínem, bezem a prvními třešněmi. Tak snad zas příště.
první letošní třešinky
A pán, co třešně a víno hlídá, dobrý den pane ;-)
miluji teplo ve vinicích
trošku nádechu zmizelého pod vodou
Ropná pole, moravská(možná už taky německá) pole, ale ropa vytěžená již je německá (dle cedulí). Morava má pouze tu čest vypěstovat si na nich víno a kdo ví ? Co si ještě všechno necháme líbit ? Husity na ně.
p.s. hejtmanem je tu Rathův stranický kolega
nová vinice

Židovské brambory

17. května 2012 v 23:05 | Baarel |  Zahrada
Židovské brambory - topinambur hlíznatý.
Dnes k nám dorazila velká izraelská delegace v čele s Benjamin Netanjahu a jeho sedm ministrů. Následovat bude návštěva vědců (držitelů Nobelovy ceny).
Pro zajímavost Československo už za svého prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka bylo jednou z prvních zemí, které uznaly židovskou národnost. A druhá zajímavost poválečné Československo nově vzniklému státu navzdory embargu dodávalo zbraně. Na ty dodnes Izraelci vzpomínají. Lepší den pro sadbu asi těžko najdu. Když izralci dali světu tolik "mozků", tak na těch jejich bramborách něco musí být. To byl taky jeden z důvodů, proč do nich jít.
O co jde ? Je pro to mnoho názvů - židovské brambory, jeruzalémské artyčonky, slunečnice hlíznatá. Konzumace této rostliny pomáhá chránit játra a ledviny a navíc má detoxikační a antistresové účinky, pro pijáky dost důležitá rostlinka. Tak hurá s nimi do země.

Doufám že vás budu moc informovat o bahaté úrodě.

Zoufalý pokus ?

9. května 2012 v 19:59 | Baarel |  Zahrada
Zoufalý pokus ?
Zasazeno kiwi a víno, běžné ale 500 m nad mořem, troufalost ? Jaké máte kdo s tím zkušenosti ?

Foto z cykloprojížďky

8. května 2012 v 21:27 | Baarel |  Obrázky a ....
Foto z cykloprojížďky.
Že by české koule ?

Typická krajina olejná !

Rudý Baron

5. května 2012 v 19:14 | Baarel |  Doporučuji

Rudý baron

Při svých služebních cestách občas zavítám do lázeňského městečka Františkovy Lázně, poslední dobou známého nějakým komunálně politickým bojem. Letáky vylepené na sloupech vypovídají, že je to "BRR" boj z kterého mrazí. To nevyřeším, jen můžu doufat, že pravda zvítězí. Ale o tom nechci psát, mě tam při prohlížení mapy zaujalo něco jiného, a to restaurace "Rudý baron". V dětství jsem se hodně zajímal o válečné letectví, tak mi jméno Manfred Albrecht svobodný pán von Richthofen alias RUDÝ BARON není neznámé. Jen jsem si říkal, že by o něm? Nebo to bude něco jiného? Rozhodně to musím zjistit. Z penzionu jsem se vydal na pěknou procházku. Cesta vedla po břehu typicky česky překapřeného rybníka s názvem Amerika s vonícími mrtvolkami kaprů. Smrad jsem překonal a s napětím vstoupil do restaurace. A byl jsem nadšen, bylo to ono! Interiér měl atmosféru, obsluha vzorná, jídlo vynikající! Po delší době konečně restaurace, která na mě udělala dojem a s klidným svědomím mohu doporučit k návštěvě. Přidávám foto


Na závěr přidávám trošku textu z úvodu jejich webovek:
"Naším záměrem bylo vytvořit pro Vás prostředí, jež na Vás dýchne nostalgií své doby a uklidňující atmosférou po náročném boji. Žijte THE FINE ART OF LIVING. Užívejte, bavte se, vychutnejte každé sousto na Vašem talíři, každý doušek z Vaší sklenky a smějte se, buďte přátelští a laskaví ke každému, koho potkáte."
Dle mého se dílo zdařilo.
A tady je odkaz http://www.rudybaron.cz/