blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Březen 2012

Motor roku 2011

29. března 2012 v 21:04 | Baarel |  Zajímavosti
Motor roku 2011.
Motor roku 2011 je nazýván doslova revolucí v konstrukci motoru. Co je to za motor který tolik zaujal odborníky ? Motor má název Fiat TwinAir 875 a je to řadový dvouválec o obsahu 875 cm krychlových, výkon 63 kw (85k) při 5500 otáček za minutu, točivý moment 145 N.m při 2000 otáček za minutu, spotřeba při metodice EU 4,6/3,7/4,1 (eco režim) a emise CO 95 g/km (eco 92 g/km). Tyto údaje hovoří za vše. Já bych to shrnul takto, temperamentní jižan se severskou úsporností aneb další pokrok miniaturizace. Když uvážíme, že takové výkony ani nedosahují větší motory, je to zajisté revoluce. Směr vývoje je dán a čeká nás v budoucnu vývoj "kapesních" motorů, které pro nás budou znamenat úžasný síly zdroj a ještě jim bude stačit trocha paliva. Jó, už se těším, čím nás inženýři překvapí ! Více na http://www.fiat.cz/technologie/twinair/

ilustrační snímek časopisu automobil proveden pro změnu Nokií E51

Krása, dřina a odměna.

27. března 2012 v 21:05 | Baarel |  Zahrada
Krása, dřina a odměna. Aneb fotostřípky zahradní. Pro majitele zahrad důvěrně známé, ale pro "panelákové" typy absolutně neznámé. Fotografováno pro změnu Androidem HTC Wildfire S.


Tak to byla krása a teď přichází dřina - vyhrabávání staré trávy. Starou trávu jsem odvezl slepičkám jako součást boje proti vaječné krizi ;-).


Po dřině přichází zasloužilá odměna. Konečně první čaj z mlaďoučkých kopřiv, lahoda na kterou jsem se těšil celou zimu.


Exif data z Androidu ohnisko 3,53 clona nic, čas nic ?!

Jarní procházka

24. března 2012 v 21:14 | Baarel |  Příroda
Jarní procházka.
Konečně jsem uskutečnil špacír přírodou, ten počin byl pro mě úžasný síly zdroj. Miluji časné jaro, kdy se příroda teprve probouzí. Listy na stromech žádné a ty výhledy, ty panoramata, ty jinak neviditelné zákoutí ! Je stále co objevovat a už i ochutnávat. Pošmákli jsme si na čerstvých listech jahodníku. Bohužel jsme viděli i důsledek vraždící lidské technologie (sloupy smrti) - pozůstatky mrtvého káněte. Celkem jsme ušli asi 8 km, špacír jsem uskutečnil se svým synkem takže dvojnásobná radost. Kromě pozorování a kochání přírodou jsem mu převyprávěl úchvatný Apple příběh, ale v rozporu s Apple nadšením jsme fotografovali na Sony Ericsson Live with Walkman. Na cestě jsme kromě listu jahodníku nic nejedli, ani nepili a přesto jsme se vrátili úžasně nabitý energií...děkujeme ti PŘÍRODO.
čas 1/400, f 2,6
čas 1/500, f 2,6
Clona asi neměnná ?! Ohnisko 3,50 mm ?!

Předjaří na zahradě

17. března 2012 v 17:12 | Baarel |  Zahrada
Předjaří na zahradě.
Předjaří na zahradě a jeho kontrasty. Pár foto střípků bohužel nevalné úrovně asi nějaké jarní vyčpění, navzdory krásnému dnu fotografování se nic moc. Plačící

Slunce se dralo
teplota slušná
ale led stále


a přesto život !
použitá technika Pentax K10 D, 100/2,8 macro, 12-24/4

Zdroje energie

10. března 2012 v 12:33 | Baarel |  O zdraví a ...
Zdroje energie
Moje zdroje energie. Často se mě lidé ptají, z čeho beru energii při půstování. Na to musím oponovat, že hlavně neztrácím energii zpracováním jídla. Každý jistě zná, že po jídle vás nezaplaví vlna energie, ale naopak tělo uvadne a cítíme absolutní únavu. Tak to je seškrtání výdajů. A jak na příjmovou stránku? Můj osobní pocit (nemám ověřené vědou), že energii čerpám ze sluníčka a z přírody (stromy, voda, rostliny, zvířata) - miluji procházky krajinou a pobývání na zahradě. No, ale jestli to nebude jen tím, že mé půstování je krátkodobé a prostě obyčejně mám ještě nějakou energii uloženou v zásobě.
Přidávám pár mých zdrojů ztvárněných ve fotografii.


Blablaismus

5. března 2012 v 16:00 | Baarel |  Kultura
Blablaismus nový dekadentní směr?
Dadaismus vznikl z dětského žvatlání da-da (podle jiných to je z francouzského slova hračka - dada, což se ani nevylučuje) a stal se z toho nový umělecký směr. Jeho smyslem byl odpor vůči měšťáctví, konformismu, duševní apatii a všeobecnému úpadků hodnot. A to prosím bylo zhruba před sto lety, a jak aktuální je to dnes! Blablaismus jsem definoval jako nesouvislé útržky pochycené z takzvaně chytrých řečí a obrazů takzvaných konzumentů a trendistů, které se dávají do nových souvislostí běžně většinově těžko přijatelných. Je to vymezení nadsázkou a ironií vůči konzumní společnosti. Tento směr občas používají blogeři, nálepkovači, natáčeči, zobrazovači a jiní a ani to netuší.


Tunelování

3. března 2012 v 19:41 | Baarel |  Obrázky a ....
Tunelování.
Tunelování v mém foto podání, inspirací mi byly zprávy z naší kotliny. Když to neustále čtete a posloucháte a ještě o pravdivosti zpráv nepochybujete. Tak nějak vás to táhne do tunelu a ukázat, že tunelování nemusí být jen to hanlivé, ale že to taky může být pokus o výtvarné pojetí cesty tunelem. Toto tunelování doporučuji, nejste přitom zločinec jako ONI, ale tvořič hodnot, fotohodnot. Vrchol všeho je, že na konci tunelu vás čeká SVĚTLO !