blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Tak pravil - David LaChapelle

28. ledna 2012 v 22:28 | Baarel |  Kultura
Tak pravil - David LaChapelle
Výstava fotografii (obrazů), kterou jsem viděl. Pár postřehů - nástřelů - střípků k některým obrázkům:
Cortney love - pieta: obraz, jak od Jana Soudka (prostředí, okno, stěna, podlaha), do toho vsazen motiv "sejmutí Ježíše z kříže"
Poslední večeře - klasická kompozice, kde Ježíš uprostřed je obklopen současnými týpky z "ulice" rozehrávající "divadlo malých i velkých témat"
Přijď králoství tvé - kompozice vystavěna do pyramidy, kdy na vrcholu se nachází "papež". Pod ním je změť bohatství (zlaté předměty a spol.). Na spodku pyramidy umístil "umučené" postavy, na to matně svítí zprava "boží světlo", jinými slovy pravil - papežova sláva a bohatství stojí na utrpení.
Dekadence - prostorová instalace ve stylu pestrobarevného papírového betlému ukazuje směšnost současné modly "Konzumu"
Naproti této instalaci jsou menší fotografie inspirované klasickými květinovými zátišími ze 17. století.
Na výstavě se nachází pár děl kritizující vládu prezidenta Bushe, bohužel vzhledem k "nijaké" vládě prezidenta Obamy působí dnes již spíše směšně.
Výstava zahrnuje daleko více zajímavých obrazů s podtextem "tak pravil", než jsem tady lehce nastínil. Díla působí takovou svou zvláštní naléhavostí, i přesto že na první dojem nás může zláště v Čechách odrazovat barevnost a technika (taková americká kýčovitost). Ale vnitřní síla obrazů vítězí. Obrazy - fotografie jsou provedeny řemeslně dokonale. Jan Saudek by pravil "dokonalé řemeslo". D. LaChapelle je "Dělník umění", tak jako byli i renesanční umělci. I oni se vyjadřovali "aktuálně", ale zároveň i nadčasově, což je jeden z klíčů k úspěchu.
Stojí za to výstavu zhlédnout? Odpovídám ano.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 30. ledna 2012 v 13:42 | Reagovat

Výstava byla každopádně zajímavá.

2 Vít Kilián Vít Kilián | 1. února 2012 v 18:48 | Reagovat

souhlasím

3 bludickka bludickka | Web | 7. února 2012 v 6:28 | Reagovat

Dobře napsané. Uvažovala jsem o návštěvě, ale zatím jsem nebyla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama