blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Červen 2011

První manifest futurismu z roku 1909

27. června 2011 v 11:59 | Baarel |  Kultura

První manifest futurismu z roku 1909.( a neb krása techniky)
Prezentoval teze, že "krása" je jako "rychlost a boj" nebo "závodní vůz ozdobený velkými rourami, podobnými hadům s výbušným dechem, kvílející automobil, jenž jako by se řítil po dělových nábojích, je krásnější než Níké samothrácká." Futurismus uznává dynamismus a dává holt technice. Takové Ferrari je pro mě symbolem dynamismu, emocí a ikonou špičkové techniky.


obraz Dynamičnost automobilu malíře Lugio Rossola z roku 1911


Dle futurismu se třeba zvuky, které vydává tramvaj či spalovací motor, stávají prožitkem větším než hudba. V tomto smyslu je potřeba chápat i obraz "Dynamičnost automobilu". Na obraze je vidět řítící se závodní vůz, který rozráží vzduch do vějířovitého rozložení klínů s rudě žhnoucími okraji, a zároveň zvukové kmity deformují auto i okolní prostor. Hluk, který se vytváří, je podle futuristů lepším požitkem než hudba Beethovenova. Tento směr se nazývá bruitismus (le bruit - hluk), jehož průkopníkem se stává malíř L. Rossola.
Futurismus a bruitismus, který klade důraz na emoce, je i v současné době aktuální a má mnoho obdivovatelů, zvláště mezi muži.
Obraz a část textu z knihy Malířství 20. století

Zahradní střípky

25. června 2011 v 11:00 | Baarel |  Zahrada
Zahradní střípky
Na popud Jáji a jejího komentáře pod článkem květy jsem nafotil pár zahradních foto-střípků. Snad někoho potěší.
Politika a viníci krize.

18. června 2011 v 18:23 | Baarel |  Politika
Politika a viníci krize


Zhruba před dvěma měsíci jsem si v článku "Politika ve sdělovacích prostředcích", postěžoval nad tím, že nevychází nějaký politický měsíčník. Bylo by úžasné přečíst si co se tak v politice stalo, aby člověk se moc neizoloval od veškerého dění a zároveň nebyl vtahován do aktualit, které jsou většinou stejně o ničem. Bohužel jsem stále žádný neobjevil. A když tak o tom přemýšlím, tak ono se za ty dva měsíce NIC nestalo. Ale možná mnoha lidem dochází, že Islandský model - vyhledání, pojmenování a soudní stíhaní viníků krize je moooc dobrý a že by to tak mělo být všude. Pro mě je to takové malé světélko na konci tunelu. Tunelu plného politického marasmu. A jak to vidíte vy? (Přidal jsem malou anketu, tak vás prosím o vyjádření.)

Česká krajina

16. června 2011 v 13:15 | Baarel |  Obrázky a ....
Česká krajina
Rád putuji českou krajinou a zažívám její podobu. Česká krajina je pro mě symbolicky krajina podhorská. Cítím ji jako né moc vlídnou, ale přesto krásnou. V takové krajině zažívám syrovost a opravdovost přírody. Vidím i tu dřinu, kterou tu všude zanechali naši předci. Představuji si ty osudy lidí v těch chaloupkách a je mi jasné, že život se s nikým nemazlil. Není to kraj, kde stačí ležet pod stromem a občas se natáhnout pro banán, zde si to málo musíte sakra zasloužit. Proto mám tak rád obrazy Antonína Slavíčka, které mi mluví z duše, hlavně obrazy z Hostišova a Kameniček.
Květy

15. června 2011 v 21:19 | Baarel |  Zahrada
Květy
Dovoluji si Vám ukázat pár zajímavých květů z naší zahrádky, doufám, že se neurazíte. Hujer
Zákoutí pro víly a jiné krásné bytosti.

10. června 2011 v 22:25 | Baarel |  Zahrada
Zákoutí pro víly a jiné krásné bytosti.
Kosatec žlutý
Morbidní zajímavost z wikipedie - Oddenek kosatce žlutého obsahuje slabě jedovaté třísloviny, glykosidy a silice. Otrava způsobuje žaludeční a střevní potíže, jež mohou být provázeny krvavými průjmy. Něco mi to pripomíná !


Pivoňka + nožní voňka


Koridor - naše vyhozené prachy?

4. června 2011 v 11:31 | Baarel |  Politika
Koridor - naše vyhozené prachy?
Jistě jste si všimli, že na mnoha místech republiky se buduje ve velkém "koridor pro rychlovlaky", staré tratě se napřimují, přibývá tunelů i nádraží se přebudovávají a ztrácí tak nostalgii dávných časů. Je to jen vyhazování peněz? Peněz násílím nám vzaných státním aparátem! (daně, odvody, poplatky a jiné tunelování občanů) A ještě vědomí, že u nás je vše 5x předražené! Kdopak si mezi sebe asi rozdělí ty 4 pětiny? Když pomineme tu zlodějinu, tak koridor má pro nás do budoucna význam i v tom, že nám umožní návrat k trochu šetrnějšímu cestování. Možná nastane doba, že sami se rozhodneme omezit naše vlastní "přesouvání". To rozhodnutí za nás politici neudělají a to jen z principu, že by jim ubyl jeden z důvodů, jak nás násilím okrádat. Snad, možná malá jiskřička do budoucnosti.:)


Špacír a "Magická kotlina"

3. června 2011 v 14:12 | Baarel |  Obrázky a ....
Špacír
Včera podvečer jsem dal malý špacír naší krajinou. Při procházce jsem si uvědomil, žé né nadarmo se Čechám říká "Magická kotlina". Zaznamenal jsem pro vás obraz viděného i tušeného.