blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Proč si klucí hrají na vojáky.

2. května 2011 v 21:52 | Baarel |  Zajímavosti
Proč si klucí hrají na vojáky.
Maminky stále udivuje, že i když své chlapce izolují od vojenských her a zbraní, tak stejně musí kapitulovat před jejich ohromnou touhou po zbraních a boji.
Proč to mu tak je? Myslím si, že je to důsledek historického vývinu lidstva a genetickými rozdíly mezi pohlavími. Muži již od pradávna lovili a bojovali. Zatímco ženy udržovaly oheň a staraly se o potomky. Samozřejmě už tehdy dělali rozdíl ve výchově chlapců a děvčat. Prostě už je to v nás geneticky zakodováno. Ani snahy feminstek po rovnosti pohlaví na tom nejsou schopny nic změnit. Jako nejsou schopni změnit to, že chlapy nerodí. Osobně si myslím, že hry na vojáky patří ke zdravému vývoji chlapců. Vždyť i sami ženy si podvědomě vybírají "samce" bojovníky od kterých očekávají, že je a jejich děti ochrání.
Nebo snad ne? Jak to vidíte vy?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Patří hry chlapců na vojáky ke zdravému vývoji chlapců?

ano
ne
nevím

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 9. května 2011 v 19:46 | Reagovat

Já si to nemyslím. Že by to mělo být nutné a genetické. Pro mne není rovnice mezi chlap a voják... Ale je to tak v historii našeho lidstva, to ti dávám za pravdu... jenže od té doby, kdy muži začali bojovat, jde to s lidstvem dolů a dolů... a proto by měla přijít éra ženy matky ochranitelky života - ne feministek, ne výchovy slabých hochů, ale éra bez válek a bojů... Toť mé pocity :-)

2 Jája Jája | Web | 9. května 2011 v 19:47 | Reagovat

PS: Koukni na program Velkého mužského srazu... jde to i jinak, bez válčení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama