blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Květen 2011

Třídenní půst

29. května 2011 v 21:26 | Baarel |  O zdraví a ...
Třídenní půst
Tak jsem dnes v 18hod ukončil třídenní půstování lžící medu a čerstvou štávou z pomerančů ředěnou vodou. PŮST PROBÍHAL ÚPLNĚ V POHODĚ, NEPOCIŤOVAL JSEM VŮBEC HLAD. Samozřejmě měl jsem občas na něco chuť, třeba na jablka, když jsem je viděl v kuchyni. První den probíhal pracovně, tak ani moc nebyl čas nad něčím přemýšlet. Druhý den jsem hodně jezdil autem, najel jsem 600km a nepociťoval jsem žádnou únavu a ještě jsem "strašil" dlouho do noci. Třetí den jsem šel sekat ručně kosou zahradu, to mi trvalo asi 3 hodiny a taky v pohodě. Je zajímavé, že po těch třech dnech nemá člověk vůbec hlad ani není vůbec unavený. Celkově jsem měl pocit po celou dobu, že se cítím lépe a snad mi to i lépe "pálilo". V průběhu půstování jsem ubral na váze 3 kila. Vím, že třídenní půst nic není a že je to jen takový trénink.


Ferrari 430

26. května 2011 v 20:46 | Baarel |  Zajímavosti
Ferrari 430
Můj obdivu k rudým vozum z Maranella neušel pozornosti mých nejmilejších, a tak mě na Vánoce překvapili poukázkou na 2 jízdy s vozem Ferrari 430. Zprvu jsem myslel, že si ze mě vystřelili, že to je tak nanejvýš model Ferrari rádiem řízený, ale byl jsem ujištěn, že to není žádna sranda, že je to fakt. Tak to mi spadla brada a byl jsem z toho mírně v šoku, to jsem vážně nečekal, asi jsem byl hodnej.
K italskému autu patří italské počasí, tak jsem vybral datum na 25.5 a trefil jsem se, bylo azuro. Jízdy probíhaly na letišti u Příbrami. Když jsme tam přijeli, akce už byla v plném proudu. Tempo jízd bylo rekreační, bohužel. První omezení přišlo při registraci - museli jsme podepsat, že pojedeme přesně tak, jak nám řekne instruktor. Pak nás provezli škodovkou po dráze a řekli nám, kde už musíme brzdit, kde můžeme dát plnej, a že do zatáčky musíme jet jen 60 km/h. Prostě rekreační jízda. V hlavě jsem už kul plány, jak z toho vytěžit trochu víc adrenalínu. Můj plán byl prostý. Půjdu později na brzdy, víc to pustím ze zatáček, otočím se co nejdál, abych si dráhu prodloužil, a když musím jet pomalu, tak tu otočku seknu ostře a né plynule, ať pocítím trochu přetížení i do stran. Auto je samozřejmě nastavené (omezené) jen na rekreační jízdu, což jsem tušil. Jezdilo nás víc, tak jsem viděl, že se pořadatelé snaží, aby vše probíhalo bezpečně, a hlavně aby se auto jen tak volně sportovně projíždělo a omezeně zrychlovalo jen na rovinkách. Nelze se tomu divit, chápu to, nezaplatili jsme si závody.
Když na mě přišla řada, tak jsem se pořádně uvelebil za volantem, abych tam nelítal, jak hadr na holi, ale pěkně jsem cítil odezvu od auta. Auto je automat, a tak se rozjíždí puštěním brzdy, žádné gumování na místě. Po rozjezdu jsem to hned přišláp k podlaze a vyrazil za krásného zvuku motoru. Samozřejmě bylo to nastaveno, aby to nešlo vytočit a řadilo to dřív, ale i tak pěkný zátah. Na brzdy jsem šel o něco později, ale i přesto jsem se ploužil do zatáčky. Ve výjezdu jsem to "otevřel" trochu víc, než mi dovodil instruktor. Prostě jsem dělal pomalu chápajícího :D Instruktor ale ještě nenadával, tak jsem na otočce uskutečnil svůj plán s prudkou otočkou. To už se instruktorovi nelíbilo, zastavil jsem a došlo k menší výměně názorů. No nic, není to moje auto. Tak jsem se otočil, dal otočku znovu a víc jsem ho teda poslouchal.
Tady na tom místě chci podotknout, že mi auto okamžitě "sedlo". Cítil jsem se s ním úplně srostlý. Ve Ferrari jsou krásně cítit všechny jeho projevy, krásně se řídí. Vychutnával jsem si to každým coulem svého těla. Je vidět pro jaké řidiče bylo postavené. Prostě to není žádnej "německej traktor", ale je to pro nás řidiče, kteří k autu přistupují jako k živému tvorovi (v tomto případě pěkně živému tvorovi) a dovedou se s autem sladit na jednu vlnu.
A zpátky k jízdě. No, tak jsem holt víc poslouchal, ale přesto mi to nedalo a aspoň ty výjezdy ze zatáček jsem trošku blíž posunul k "hraně". Instruktor pochopil, že nejsem žádný "bezmozek", a tak mě trochu nechal víc si tu jízdu užít, dík ;).
Co dodat. Ferrari je prostě úžasný automobil, takový adrenalin na kolech s estetickým zážitkem. Chtělo by to ještě dát si 20 kol v Brně, prostě si trochu pozávodit. Ale boužel, to je o trochu jiných penězích. I tak jsem byl na výsost spokojen. Jsem moc rád a vděčný, že jsem takový dárek dostal, díky.


Chemtrails útočí !

24. května 2011 v 19:10 | Baarel |  Příroda
Chemtrails útočí !
Takhle včera náhodou, ocitnuvší se na jižní moravě, šlapu si to krajinou, kochám se vinicemi. Ptáci mi na cestu předvádějí konzert s vystoupením mnoha vynikajících sólistů. Nohy mě zavedly i do malých rodinných vinic za vesnicí. Z dálky vidím, že je tam život, je totiž pozdní odpoledne a lidé jsou již z práce doma a nastupují na druhou "šichtu", jak je na venkově zvykem. Ale ale, co to mají na zádech, a co to dělají? Jsem zhrozen - tolik krásy okolo a ono toto - mé srdce posmutnělo. "Domorodci" jak pilné včeličky poletují po vinohradech a stříkajó a stříkajó na víno i na kdejakou rostlinku. Domorodí chemtrails útočí a zaplavují své vlastní vinohrady chemií !!! Přicházím o iluze, měl jsem za to, že když si to pěstují pro sebe, tak vynechají chemii. Ale oni né a ještě mi hrdě hlásí proti všemu jsou ty postřiky a kolik jich musí dělat do roka. Věří tomu, že bez toho to nejde (bohužel jsou to chemické generace z 50-90let), zapomínají, že ty postřiky jsou hlavně proti nim samotným. Při některé příštích návštev jižní Moravy se musím poohlédnout po nějakém biovinaři, abych si spravil dojem o vinařství.
Uf, je pěkné vedro, tak hurá do našeho bazénu s chemicky ošetřenou vodou a zveřejním to až večer .


Přírodní harmonie barev.

23. května 2011 v 11:30 Příroda
Přírodní harmonie barev.
Při procházení přírodou obdivuji barevnou harnonii barev, je vidět, že "stvořitel" měl velké estetické cítění. Udělal svět krásný, aby se nám v něm pěkně žilo. I když si s dovolením utrhnete luční kvítí do vázy, vždy barevně ladí oku. Je to prostě vyšší úroveň než naše vyšlechtěné kvítí z květinářství támhle na rohu.


MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví

21. května 2011 v 23:07 | Baarel |  O zdraví a ...
Můj pohled aneb recenze na knihu Hladovění pro zdraví od Vilmy Partykové
Právě jsem dočetl knihu Mudr. Partykové Hladovění pro zdraví. Knihu jsem si přečetl z důvodu mých pokusů s půstem. Prozatím jsem praktikoval dva 24hodinové a jeden zhruba 40hodinový a veškeré informace jsem čerpal pouze ze stránek http://www.pust.cz, a proto abych rozšířil vědomosti s touto problematikou, tak jsem začal číst Brraga Jak se dožít 120 let. Ale tato kniha mi byla odebrána mým miláčkem. Než mi bude zase navrácena, pustil jsem se do Hladovění pro zdraví. Kniha má 261 stránek a hladovění se věnuje od historie hladovění až po současnost, a to velice široce. V knize jsou popsány snad všechny možné způsoby hladovění, jak klasické, tak suché, a tak i s pitím uriny. Najdeme tam i podrobné informace o tom, co se v těle děje a jak se máme na hladovění připravit, ale i jak ho ukončit a přejít na normální stravu. Mudr. Partyková zde sděluje nejen svoje zkušenosti, ale i zkušenosti ostatních odborníků na hladovění. Závěr knihy patří praktickým zkušenostem s hladověním autorky, ale i jejich "pacientů". Jak sama píše, čtenář si po přečtení knihy uvědomí, že hladovění je řehole a má svůj pevný řád, který se musí dodržovat.
p.s. ženy zvláště ocení návod jak zabránit tvoření vrásek při hladovění a to pitím uriny (přeji dobrou chuť )


Znamení na nebi

19. května 2011 v 22:48 | Baarel |  Obrázky a ....
Znamení na nebi.
Občas se mi stává, že vidím nějaké "znamení na nebi", jako asi každý. V roce 2007 jsem na jednom málo známém svatém místě uviděl "znamení" které jsem nazval "letící anděl". viz foto:


V témže roce u skály spícího Českého lva, který až bude Čechům nejhůř svým řevem probudí Blanické rytíře a ty nás zachrání. Jsem vyfotil na nebi znamení "řvoucí lev". viz foto:


A dnes se mi na nebi zjevilo toto "znamení", prozatím jsem ho nijak nepojmenoval. Nevím co to znamená. Jak by jste to nazvali vy?


Beze slov

15. května 2011 v 14:46 | Baarel |  Obrázky a ....


Mrazíkův výsledek

10. května 2011 v 16:43 | Baarel |  Zahrada
Mrazíkův výsledek aneb příroda versus příroda.
Půst a já.

7. května 2011 v 14:37 | Baarel |  O zdraví a ...
Půst a já.
Když mi jedna z nejmilejších v pondělí řekla, že v úterý drží půst (měsíc je v novu). Rozhodl jsem se přidat. Hrozně jsem se těšil, že poznám něco nového, tak jsem už večeři zminimalizoval.
V úterý ráno jsem si dal jenom vodu a nápoj z medu, skořice a teplé vody. Celý den probíhal s nadšením z toho, že nic nejím a obvyklé jídelní rituály vyplňuji pouze vodou. V pozdním odpoledni jsem si dal zase "medovoskořicový" nápoj a zbytek dne proběhl bez potřeby něco jíst. Druhý den jsem si liboval, že jsem zažil svůj první půst. Bohužel jen do doby než jsem na stránkách http://zitzdrave.blog.cz/ našel odkaz na stránky http://www.pust.cz/. Tam jsem se dozvěděl, že jsem nezažil půst ale dietu! Půst je voda a nic. Pod vlivem těchto stránek jsem se rozhodl, že v pátek dám skutečný půst. Pátek byl pro mě velký den užívání si jen vody a také plný adrenalinu z toho, že držím skutečný půst. Byl jsem nadšený, jak skvěle se cítím bez jídla. Dokonce jsem v sobotu ráno zvažoval, že ho ještě protáhnu o den déle. Nakonec jsem si řekl, že nic se nemá přehánět a půst ukončil.
Když to shrnu, tak mě držení půstu mile překvapilo. Je to snadné a celkově je to prostě super zážitek.


Proč si klucí hrají na vojáky.

2. května 2011 v 21:52 | Baarel |  Zajímavosti
Proč si klucí hrají na vojáky.
Maminky stále udivuje, že i když své chlapce izolují od vojenských her a zbraní, tak stejně musí kapitulovat před jejich ohromnou touhou po zbraních a boji.
Proč to mu tak je? Myslím si, že je to důsledek historického vývinu lidstva a genetickými rozdíly mezi pohlavími. Muži již od pradávna lovili a bojovali. Zatímco ženy udržovaly oheň a staraly se o potomky. Samozřejmě už tehdy dělali rozdíl ve výchově chlapců a děvčat. Prostě už je to v nás geneticky zakodováno. Ani snahy feminstek po rovnosti pohlaví na tom nejsou schopny nic změnit. Jako nejsou schopni změnit to, že chlapy nerodí. Osobně si myslím, že hry na vojáky patří ke zdravému vývoji chlapců. Vždyť i sami ženy si podvědomě vybírají "samce" bojovníky od kterých očekávají, že je a jejich děti ochrání.
Nebo snad ne? Jak to vidíte vy?