blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Komunální politika

10. dubna 2011 v 19:31 | Baarel |  Politika
Komunální politika


Je to o chodnících, říkají někteří starostové. Lidé jim dávají za pravdu slovy: Ano, zajímá mě hlavně chodník před domem a ne korupce, hospodaření či nějaké ideje, jak má vypadat město. Řeknete si, že ne všichni. Jsou přeci známé různé občanské iniciativy "za vyšší cíle". Ale výsledky voleb na malých městech hovoří jasně pro chodníky, nanejvýš tak pro fotbal. Platí zde heslo: Bližší košile než kabát. Věci jako rozvoj měšta, městské skládky, třídění odpadu, kultura, architektura - to vše lidi moc neoslovuje.
Na městech a obcích existují dvě protichůdné ideje. Na jedné straně stojí zvětšování (růst) měst či obcí a na druhé straně nezvětšovat a jen vylepšovat stávající. Ona je totiž otázka, zda není lepší zachovat třeba malé město a jen jej zdokonalovat a vychutnávat si klid, kochat se krásným náměstím plným obchůdků, které často obdivuji na malých městech. Připomíná mi to městečko z filmu Bylo nás pět. Je to možná lepší než stavět nákupní centra na okrajích či nové vilové části obcí.
Velká města mezi sebou soupeří o to, kdo bude světovější. Tato idea ve velkých městech často přináší i volební výsledky. A není to jen o budování nákupních center, ale přináší to i trendové věci - třeba cyklistiku, festivaly, vrcholový sport a jiné. Když to shrnu, tak čím větší město, tím větší cíle. Ale je to skutečně tak?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fransoa Fransoa | E-mail | Web | 25. června 2012 v 12:52 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Ještě juknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama