blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Auta teď a jak dál

9. dubna 2011 v 22:20 | Baarel |  Zajímavosti
Auta teď a jak dál


Globalizace způsobila, že zavedené pověry a mýty o autech patří minulosti. Pozorný čtenář autočasopisů si jstě všiml, že v žebříčcích spolehlivosti se jaksi nedopatřením na předních místech vyskytují vozy korejské, české, italské. Naopak na chvostu německá. A pak je nám najednou jasnější, proč ta snaho o "upozadění" Škodovek od VW. I lépe rozumíme spokojenosti majitelů zmiňovaných aut. A také se nedivíme chvále odborníků na dílenské zpracování Fiatu Panda vyráběnému v Polsku, ve vysílání českého rozhlasu. K této chvále pronesl můj známý: "to je jasné, tam to vyrábějí křesťani", čímž celou věc ještě zesložitil. Problém spolehlivosti vozů je samozřejmě složitý.
Nebylo by proto lepší dělat věci, které slouží celý život, udělat jich méně, šetřit zdroje, lidskou práci a energii? Takovým "vzorem" správného chování byla firma Rolls-Royce, která měla koncem 70. let 70 % vozů, které za svou existenci vyrobili, stále v provozu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hloupý Hloupý | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 18:36 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama