blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Duben 2011

Trocha černobílého vidění

29. dubna 2011 v 21:49 | Baarel |  Obrázky a ....
Trocha černobílého vidění do toho nečernobílého světa.
Pomlazení a snad i v vzkříšení.

25. dubna 2011 v 8:22 | Baarel |  Zajímavosti


Pomlazení a snad i v vzkříšení.
Je 7,30 hod 25.4.2011 Velikonoční pondělí, svítí sluníčko, ale přesto je po ránu ješte dost chladno. Ženy a dívky jsou už vzhůru, připravují se na příchod "pomlazovačů". Spěchám do sklepa pro ukrytou pomlázku. S pomlázkou v ruce vrhám se do akce. Pomlazuji náš "babinec" mladé i nemladé a za chvíli jsou pomlazeni a snad i trochu vzkříšeni. Dobrý skutek splněn a můžu si v klidu užívat dnešní krásný den.

Politika ve sdělovacích prostředcích

21. dubna 2011 v 23:52 | Baarel |  Politika


Politika ve sdělovacích prostředcích.
Co je to za médii nám podávaný obraz politky, je to velké "Nic". Když jsem psal článek "politické kauzy", tak propukla mediální šou okolo ministra obrany Vondry. V té době jsem se rozhodl, že nebudu sledovat naše média. Už mě ty jejich politická šou unavovala, tak jsem se rozhodl, že se budu zabývat něčím pozitivnějším. Jen občas jsem něco zaslechl třeba v obchodech, kde měli puštěné rádio a s nadhledem jsem se nad tím pousmál. Občas jsem si s úsměvem představoval, jak reportéři reportují jak o život a lid to prožívá jako o život. Já ale věděl, že jsem o Nic nepřišel.
Politická scéna už hraje další šou a já si říkám, věčná škoda, že neznám žádný stručný politický měsíčník. O Nic bych nepřišel a byl bych ušetřen každodenních politických výjevů. Nebylo by krásné si přečíst: Nic se nestalo, akorát se trochu pozměnilo pár ministrů, je to určitě Nic proti tomu, co jste zažili vy občané.

Čaj z kopřiv.

16. dubna 2011 v 21:47 | Baarel |  O zdraví a ...


Tak jsem neodolal inspiraci od "Jáji" z článku http://zitzdrave.blog.cz/1104/cajicky-z-prirody a vyrazil jsem na zahradu pro kopřivy. Za chvíli už se koupaly v mém hrnečku. Letos první čaj z přírody, mám radost a pěkně si ho vychutnávám. Popijím a hledím na jihozápad, zrovna tam, kde i na obroskou vzdálenost občas vidím takové jiné mraky, Temelínské mraky. Možná proto mě polila horkost a červík ve mě začal hlodat. Copak tu letošní kopřivu ještě zalévalo, jaký to byl deštík a odkud k nám přišel? Z Fukušimi? Možná přeháním, ale už jsem rozhozen. Nebude to pro nás vegetáriány rok radiaktivity? Nebudou na tom "masaři" lépe? Budou to mít aspoň "přefiltrováno" přes živý organismus a nebudou to jíst napřímo jako my. Blázním, jsem paranoidní, a tak raději sedám na kolo a jedu.
Po návratu mi to nedá, tak koukám na mého oblíbeného OSLA (www.osel.cz), je tam článek o situaci ve Fukušimě http://www.osel.cz/index.php?clanek=5640, to mě uklidní i když konec článku je smutný.

Vzpomínky na barvy

12. dubna 2011 v 17:37 | Baarel |  Obrázky a ....
Vzpomínky na barvu
S barvou jsem se v minulosti dost experimentoval ve svých obrazech, kde jsem se snažil zachytit svou rozervanou duši. A téma barvy mě donutilo, vykopat tyto mé laické pokusy. Těchto experimentů jsem již zanechal, protože mě velmi vyčerpávaly, doslovně vysávaly.
Obraz "diskotéka" je pokus o mé vyjádření prožitků z těchto akcí. Portrét muže je de fakto portétem mého tehdejšího vnitřního rozpoložení.
"Dívka na pláži" to je snaha o vyjádření 80.let a obraz "dům" je taková studie s náznakem kubismu. Omlouvám se za takový přísun .....
Barvy jako prostředek vyjádření

11. dubna 2011 v 22:42 | Baarel |  Obrázky a ....
Barvy jako prostředek vyjádření


Dělíme je například na pocitově studené a teplé. Studené vyjadřují chlad, odstup a jiné pochmurné emoce. V reklamě se tyto barvy také používají k vyjádření strojové dokonalosti, jež má zhezčit ošklivost. Pokud si dobře vzpomínám, tak reklama na Audi tuto fintu využívala ;-) Účelné je převažující studené barvy doplnit akcentem teplé a naopak. Výsledný dojem je pak živější, má takzvaně "štávu". Pokud to neuděláme, je výsledný "obraz" plochý. S touto chybou se často setkáme u nových rodinných domků, u kterých o celkové barevnosti nerozhoduje architekt ale stavební firmy či majitelé (prostě laici).


Na opačném spektru jsou barvy teplé, které vyjadřují radost, život a jiné pozitivní emoce ale i agresivitu, boj, sílu. Typickým příkladem je Ferrari s jejich rudými vozy.
Nesmíme zapomínat na bílou barvu - symbol nevinosti a na elegantní černou barvu. Jistě každý zná spoustu použití těchto dvou barev k vyjádření něčeho.
Mistrovské využití barev najdeme v mnoha pracích malířu, grafiků, fotografů i kameramanů a jiných výtvarníků. Je potřeba se vnímavě dívat, jak s barvami pracují a pochopíme mnoho souvislostí.

Jaro na zahradě

10. dubna 2011 v 19:54 | Baarel |  Zahrada
Jaro na zahradě


Už nám kvetou meruňky, broskve se chystají, jabloně pučí, ptáci štěbetají, v bazénu stoupá teplota a já se vyhřívám na sluníčku. Je to krása, cítit tu probouzející se energii. Popíjím zelený čaj a prožívám klid na duši.


Ochlazuje se. Slunce mizí. Kde mizí? No, zase na západě. A já se rozhlédnu po zahradě. V trávě mech, sem tam sedmikrásky, v jezírku se řasy mají k světu, ptáci kálí pod okap, hromada bordelu tkví se u plotu, je tu spoustu práce na pohled.Mizím v domě. Sedím u kompu, tam je líp.

Komunální politika

10. dubna 2011 v 19:31 | Baarel |  Politika
Komunální politika


Je to o chodnících, říkají někteří starostové. Lidé jim dávají za pravdu slovy: Ano, zajímá mě hlavně chodník před domem a ne korupce, hospodaření či nějaké ideje, jak má vypadat město. Řeknete si, že ne všichni. Jsou přeci známé různé občanské iniciativy "za vyšší cíle". Ale výsledky voleb na malých městech hovoří jasně pro chodníky, nanejvýš tak pro fotbal. Platí zde heslo: Bližší košile než kabát. Věci jako rozvoj měšta, městské skládky, třídění odpadu, kultura, architektura - to vše lidi moc neoslovuje.
Na městech a obcích existují dvě protichůdné ideje. Na jedné straně stojí zvětšování (růst) měst či obcí a na druhé straně nezvětšovat a jen vylepšovat stávající. Ona je totiž otázka, zda není lepší zachovat třeba malé město a jen jej zdokonalovat a vychutnávat si klid, kochat se krásným náměstím plným obchůdků, které často obdivuji na malých městech. Připomíná mi to městečko z filmu Bylo nás pět. Je to možná lepší než stavět nákupní centra na okrajích či nové vilové části obcí.
Velká města mezi sebou soupeří o to, kdo bude světovější. Tato idea ve velkých městech často přináší i volební výsledky. A není to jen o budování nákupních center, ale přináší to i trendové věci - třeba cyklistiku, festivaly, vrcholový sport a jiné. Když to shrnu, tak čím větší město, tím větší cíle. Ale je to skutečně tak?

Vzpomínka na zimu

9. dubna 2011 v 22:28 | Baarel |  Obrázky a ....
moje vzpomínka na zimu jako na studenou záležitost


Neviditelný život

9. dubna 2011 v 22:23 | Baarel |  Příroda
Je jaro, tak nás napadlo podívat se, copak nám to přežilo v jezírku.Tentokrát nás zajímá jen to, co není vidět. Tak šup s kapkou vody z jezírka pod mikroskop. A ejhle, něco tam je.(viz foto)Naše intelektuální část rodiny ihned zvolá Šroubatka, když se na ni podíváte, hned je vám jasné, proč se tak jmenuje. Jedná se o neoblíbenou zelenou mnohobuněčnou řasu, kterou nemají rádi hlavně majitelé akvárii. Není ten svět úžasný?