blablaismus, informace, zajímavosti, politika, fotoblog, recenze, konspirace, emoce, esoterika, pavěda, turistika, umění, komentáře, fotografie, voda, víno, blbosti, hry, street art, tanec, free, postřehy, počasí, videa, obraz, fotobanka, bludy, zdarma, mapy, reaktor, věda, sluníčko, chůze, krása, veganství,vtipy, sport, tapety
toto tady najdete i nenajdete

Březen 2011

Rozcestník

30. března 2011 v 10:07 | Baarel |  Rozcestník
Rozcestník a neb moje oblíbené stránky

studnice a ....


veřejnoprávní zdroje

osobnosti

kultura

zábava

pokladnice

Facebook

Originální darky z keramiky

júlet

28. března 2011 v 22:35 Obrázky a ....


Politické kauzy.

27. března 2011 v 23:22 | Baarel |  Politika
Každá politická kauza ve mě vyvolává podezření a obezřetnost. Čemu slouží? Kdo z toho má prospěch? Již atomaticky předpokládám, že kauzy jsou vlastně "kachny" vyrobené na něčí zakázku či na šikovnou manipulaci. A je to normální, manipulace s veřejným míněním patří k základům úspěšného politika. Řekl bych, že u nás platí heslo "zloděj křičí: chyťte zloděje". Pokud se vytvoří kauza, kterou veřejnost ráda slyší, úspěch je zaručen. Je potřeba hodně selského rozumu, aby se v tom jeden vyznal.

O mně

27. března 2011 v 21:01 O mně
Můj popis je takový - rozumu mdlého všezajímající JÁ Usmívající se, s malou znalostí českého jazyka a zvláště pak osoba pravopisu neznalá. Nutno tedy nečíst, pokud si milovník čj. a navíc sled slov je snad Dada ale né "umělecké Dada" ale takové české a hospodské Blabla (blablaismus můj vynález). Vrcholem všeho je, že jsem vlastně lenoch, tak smrž příspěvků nehrozí. Přesto věřím, že trošku humusu ze mě občas vypadne, a stane se pro vás úrodnou půdou,

"Filutové"

27. března 2011 v 0:32 | Baarel |  Politika

Tip na knihu, kterou jem nečetl ale ....

Autor: John Virapen

Kniha: Nežádoucí účinek: SMRT -- Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

Farmaceutický průmysl (v anglicky hovořících zemích nazývaný "Big Pharma") kontroluje mnohé stránky našeho života a vytváří ve světě "kult medicíny". Hrozná věc je, že intriky jsou hluboko zakořeněné v politice a projevují se ve lžích, skandálech a korupci. Mnoho lidí zodpovědných za kontrolu se v první řadě zaměřuje na peníze místo toho, aby měli na mysli zdraví a blaho svých zákazníků. Díky důmyslným marketingovým praktikám se však všechno zdá být v pořádku a každý se v boji o své zdraví snaží získat nejnovější léky. Podle Virapena je pro farmaceutické firmy výhodné, aby měly co nejvíc pacientů, pro něž mohou vyrábět další a další léky. Proto prý zatajují veřejnosti například to, že existuje lék, který umí vyléčit AIDS. Vyléčit by se podle něj dala například i cukrovka, ale firmy to neudělají, protože by podle Virapena přišly o své zisky

Politická konspirace

26. března 2011 v 23:56 | Baarel |  Politika
Politická konspirace
Věděli jste, že prý se naši politici dělí na dvě části. Za prvé na Havlovi "pravdo láskaře" vyznačující se elitářstvím, prý moc mají mít jen elity a zadruhé na Klausovi "šediváky" kteří jsou prý představiteli "vyčúraných maloměšťáků" ale prý mají zase blíže k obyčejným lidem. Představitelé obou táborů nacházejí napříč politickými stranami a typickými představiteli první skupiny jsou Havel, Schwarzenberg, Bárta a druhé skupiny jsou Klaus, Nečas, Paroubek aj.
Tuto konspiraci zakončíme větou pana Černého - A co nato občan ?

K výročí zatajené katastrofy

26. března 2011 v 23:14 | Baarel |  Zajímavosti
Vývar z osla. /osel.cz/
Nad územím Československa prolétl černobylský mrak celkem třikrát: 30. dubna, 3. až 4. května a 7. května 1986. První a třetí průchod zasáhl celé území Československa, druhý průchod jen jeho západní část, takže minul střední a východní Slovensko. Průběžná měření zahájila síť monitorovacích stanic dne 29. dubna, tedy 3 dny po havárii.
Největší zatížení obyvatel radioaktivními látkami nastalo ve dvou vlnách: jednak během prvních týdnů po havárii, jednak během zimy 1986/87, kdy byly konzumovány obiloviny ze sklizně roku 1986, stejně jako mléko a maso ze zvířat krmených senem sečeným během jara a léta 1986.
Průměrná hodnota zamoření půd radioaktivním césiem Cs-137 v Československu byla 4200 Bq/m2. Nadprůměrné zamoření bylo zaznamenáno v těchto okresech (v Bq/m2):
Benešov 19000
Opava 17550
Náchod 14610
Šumperk 10480
Žďár n. Sázavou 9450
Kutná Hora 8870
Bruntál 8820
Semily 8150
Nový Jičín 8120
Č. Krumlov 6890
Klatovy 5660
Jihlava 5650
Č. Budějovice 5470
Svitavy 5300